LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Po përsërisin të njëjtin gabim"/Faqja zyrtare e Eurovizion, kritikon këngën e Jonida Maliqit

10 Maj 2019, 10:25, Aktualitet CNA

Më datë 16 maj, Jonida Maliqi do të na përfaqësojë në Eurovizion me këngën “Ktheju Tokes” në Tel Aviv. Para dy ditësh ajo bëri provën e parë ku ka zbuluar veshjen të përbërë nga elementë të traditës shqiptare.

Në Eurovizion skenografia është një nga elementët kyç në vlerësimin për shtetet pjesëmarrëse dhe vendi ynë duket se edhe kësaj here do të humbë shumë pike.

Por ?Wiwibloggs?, faqja zyrtare e Eurovizion që pasqyron paraqitjen e këngëtarëve , thote se skena ishte bosh, e zymtë, shumë e errët dhe e zbrazët.?Wiwibloggs? thekson se Shqipëria po përsërit të njëjtin gabim si vitin e kaluar me këngëtarin Eugent Bushpepa.

 

 

Lajmet e fundit nga