LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Zbardhen të tjera detaje

10 Maj 2019, 09:22, Aktualitet CNA

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi paraditen e sotme në një lokal në Vlorë.

Mësohet se nga një atentat me armë zjarri në zonën e Lungomares, ka mbetur i plagosur shtetasi me inicialet D.C.

Burimet bëjnë të ditur se i plagosuri është nisur me urgjencë drejt spitalit, dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autorët larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë, një makinë e djegur e cila dyshohet se u përdor nga autorët e ngjarjes, është gjetur në Babicë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për idetifikimin dhe kapjen e autorëve./ CNA.al

Terror në Vlorë/ Breshëri armësh në një lokal

Lajmet e fundit nga