LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Takimi me të rinjtë/ I pranishëm edhe djali i Sokol Olldashit

10 Maj 2019, 08:42, Aktualitet CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon sot një takim me 300 të rinj të EDS.

Në nisje të takimit u mbajt një minutë heshtje në nderim të  nëntetares Zerife Hasanaj, Dëshmores së atdheut e cila ra në krye të detyrës në një mision të NATO-s në Letoni. Të gjithë të pranishmit janë ngritur në këmbë duke respektuar kështu simbolikisht ushtaraken Hasanaj.

I pranishëm në këtë takim është edhe Glauk Olldashi, djali i ish-ministrit të ndjerë të Transporteve Sokol Olldashi. Ishte vetë Basha që e prezantoi atë përpara të pranishmëve.

?Në këtë sallë ndodhen studentë të cilët janë ngritur në një betejë të pashembullt prej më shumë se një dekade në Europë. Studentë të universiteteve shqiptare të mbështetur nga miq, shok të tyre shqiptarë që studiojnë jashtë vendit, njëri prej tyre Glauk Olldashi që kam kënaqësinë e veçantë ta përshëndes dhe t?i uroj mirëseardhjen sot në këtë bashkëbisedim dhe natyrisht merita e tij është sepse që ditën e parë ka qenë në krah të studentëve shqiptarë në betejën për arsimin e lartë të standardeve europiane por natyrisht nderon edhe trashëgiminë e babait të tij, ish-kryetarit të FRPD, një miku dhe bashkëpunëtori të shquar timin, një nga liderët e PD-së të ndarë nga jeta tragjikisht para disa vitesh, zotit Sokol Olldashi.”-tha Basha.

Më tej, Basha tha se studentët janë të bashkuar dhe se ?FRPD është me ta, jo për të korrur betejë politike, por për të qënë në krah të tyre?./CNA.al

Lajmet e fundit nga