LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi i fortë i Glauk Olldashit/ Duhet ndryshuar rrënjësisht imazhi i Shqipërisë

10 Maj 2019, 09:02, Aktualitet CNA

Glauk Olldashi, djali i ish-ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Ololdashi, ndodhet sot në një takim që EDS (European Democratic Studentes), po mban me të rinj të FRPD-së.

EDS është një organizatë studentore e Partisë Demokratike Europiane që mbështesin partitë e djathta.

Në fjalën e tij, Glauk Olldashi, duke folur si anëtar i EDS, ka dhënë një mesazh mjaft të qartë, ndërsa u shpreh se duhet që në Europë apo në botë të ndryshojë rrënjësisht mendimi për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Ai theksoi se ahqiptarët janë po aq, në mos më të mirë se europianët.

?Sot është ditë shumë e gëzuar për EDS, por edhe për FRPD sepse është hera e parë që ne po vijmë në Shqipëri dhe është një vlerësim shumë i madh.  Si anëtar i EDS, mund të themi se përshtypja e parë për Shqipërinë nuk është edhe aq e mirë.

Qëllimi i rinisë është që në botë dhe sidomos në Europë të ndryshojë rrënjësisht ajo çfarë mendojnë për shqiptarët.

Shqiptarët janë po aq, në mos më të mirë se europianët?-tha ndër të tjera Glauk Olldashi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga