LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Gjeneral Kanabisi"/Berisha akuza të forta Lleshajt

10 Maj 2019, 08:31, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha i është drejtuar ministrit të brendshëm, Sandër Lleshaj, duke e quajtur ?Gjeneral Kanabisi? dhe ?Këshilltar i Noriegës?  për të nënkuptuar se kanabizimi i vendit tonë drejtohet nga vet kryeministri Edi Rama dhe ministri Lleshaj.

Berisha ka shkruar në rrjetet sociale se edhe pse, sipas tij, Lleshaj e drejton vet biznesin e kanabisit në Shqipëri, bën sikur do ta sulmojë atë duke ndëshkuar policët për mbjelljet masive që po bëhen në vendin tone.

Postimi i ish-kryeministrit është shoqëruar edhe me një foto-meme, ku shkruhet “ish-këshilltar, lejoji kanabizimin e vendit. Sot vasal, kërcënon policët e zonës”.

Postimi i Berishës

Gjeneral Kanabisi!
Këshilltar i Noriegës në kanabizimin e Shqipërisë. Tani me dhëmbë të rënë kërconon se do kafshojë policët për mbjelljet masive elektorale të kanabisit në Shqipëri. sb

Lajmet e fundit nga