LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1 Prilli, qytetarët: Politikanët gënjejnë 365 ditë (Video)

1 Prill 2017, 18:45, Aktualitet CNA

Me dy rrota, jo me dy fytyra?. Me këtë moto, sot një grup qytetarësh me rastin e ditës së 1 Prillit, kanë marshuar me biçikleta rrugëve të qytetit të Tetovës. Ata në shenjë proteste kundër politikanëve, në dorë mbanin edhe nga një flamur të BE-së, ndërsa porosia e tyre ishte që shqiptarët dhe maqedonasit ashtu sikurse dy rrotat e biçikletës duhet të ecin përpara drejt euro integrimeve dhe jo të përçahen nga politikanët.

Apelojmë deri tek të gjithë politikanët dhe partitë politike, që të debllokojnë rrugën tonë të përbashkët drejt Bashkimit Evropian e sidomos të respektojnë vullnetin e popullit duke lejuar rrjedhë normale të proceseve demokratike në vend dhe duke hequr dorë përfundimisht nga nxitja e urrejtjes mes popujve për të mundësuar kështu përparimin e vendit ? tha organizatori Bujar Misini.

Në anketën e realizuar nga Alsat në Ditën e Gënjeshtrës, qytetarët thonë se më së shumti gënjejnë politikanët.

Ka 15 vite që na gënjen Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski.?

Pse a ka njerëz që gënjejnë?! Ne nuk gënjejmë, ne jemi myslimanë. Myslimani nuk guxon të gënjejë.?

Politikanët.?

Të gjithë. Dikush gënjen, dikush jo, por shumica gënjejnë ? thanë disa qytetarë.

Ndërkohë disa nga fëmijët e maskuar, që shëtisnin nëpër kryeqytet treguan për Alsat se kush i kishte gënjyer ata gjatë ditës së sotme./Alsat-m

Lajmet e fundit nga