LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1 Prilli/Meta flet për zgjidhjen e krizës politike: Po shkojmë në drejtim të paditur!

1 Prill 2017, 17:09, Aktualitet CNA

Kryetari i Kuvendit, njëherësh kreu i LSI, Ilir Meta, ka folur nga Kuçova për të zgjidhur krizën politike në vend.

ipas kryeparlamentarit, partitë politike duhet të ulen në tryezë dhe të dialogojnë për të zgjidhur këtë krizë, që ka bllokuar jetën parlamentare dhe po rrezikon zgjedhjet.

Sa i përket çadrës së protestës së opozitës, Meta theksoi se kjo nuk është asgjë e re.
?Çadra nuk është një fenomen i ri në Shqipëri. Proceset zgjedhore në Shqipëri kanë qenë të deformuara, duhet dialog politik i të gjitha partive, çdo vonesë na çon në drejtim të paditur. Partitë të krijojnë klimën e duhur për zgjedhje. Zgjedhjet e qeta duan dialog dhe mirëkuptim, duhet vullnet maksimal për dekriminalizimin?, u shpreh Ilir Meta./CityNews

Lajmet e fundit nga