LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Skandal/Fëmija rom për 2 orë në gjendje të fikti në mes të pedonales

1 Prill 2017, 15:45, Aktualitet CNA

Ka me dhjetra femije te tjere ne te njejten gjendje, nga mos ngrenia dhe qendrimi i larte ne diell qe pesojne gjendje te fiketi ne rruget e qytetit. Ky femije ka qendruar rreth 2 ore ne pedonale i shtrire dhe askush nuk eshte ofruar per ndihme.

Kjo ishte e vetmja qytetare e cila ndihmoi femijen dhe apeloi drejt Bashkise Shkoder qe tu vije ne ndihme ketyre femijeve ne nevoje

Jane hapur 5 qendra komunitare ne qytet dhe 2 ne njesite administrative, megjithate dhjetra femije rom dhe egjyptian sillen rrugeve te qytetit ne kerkim te lemoshes, duke mos marre vemendjen e askujt, pavarsisht se ne emer te integrimit te tyre shkojne miliarda leke ndersa askush nuk i di se ku shkojne./TvRozafa

Lajmet e fundit nga