LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama duhet të zbresë në çadër/Të ftojë Lulzim Bashën në zyrë dhe …!

1 Prill 2017, 16:50, Aktualitet CNA

Ishzëvendësministri i Mbrojtjes, Dritan Hila, është ndalur te kriza politike, që ka përfshirë vendin prej rreth 50 ditësh.

Hila shkruan se nëse do të ishte kryeministër, do të zbriste në çadrën e protestës dhe të ftonte Lulzim Bashën të vinte në zyrë për bërë rishtas reformën territorial.

Sipas tij, Shqipëria do të ishte ndarë që të mundej edhe PD të fitonte gjysmën e institucioneve kushtetuese.

Ja reagimi:

Nese do te isha kryeminister do te kisha zbritur ne çader dhe te ftoja Lulzim Bashen te vinte ne zyre dhe te benim rishtas reformen territoriale. Do ta kisha ndare Shqiperine qe te mundej edhe PD te fitonte gjysmen e zonave dhe te ushqente militantet e saj kur eshte ne opozite dhe une te mitë kur te nderrohen vendet.
Do ta kisha ftuar te ribenim edhe nje here statusin e nepunesit civil qe ky vend te fillonte e te vinte era shtet.
Do ta kisha ftuar te ribenim ligjin per sherbimin diplomatik, sepse interesat e ketij vendi jane me te gjata se 4 vjetet e nje mandati.
Do ta kisha ftuar te merrte gjysmen e institucioneve kushtetuese.
Kaq. Qe te ndiheshin te gjithe aksionere te ketij trualli qe e quajme Atdhe./CityNews

Lajmet e fundit nga