LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tiranë/ Tentoi të vriste një person, arrestohet Dhimiter Zito

19 Mars 2015, 15:50, Aktualitet CNA

Policia ka arrestuar shtetasin Dhimitër Zito, 22 vjeç, si të dyshuarin kryesor në një tentativë për vrasje. Sipas policisë, Zito ka tentuar vrasjen e shtetasit E.Ç në vitin 2014.

Në atë kohë, autori i dyshuar, në bashkëpunim me tre persona të tjerë qëlloi shtetasin E.Ç , duke e lënë të plagosur. Policia ka thënë se ndalimi i tij është bërë në bazë të fakteve.

Gjithashtu ka sqaruar se bashkëpuntorët e tij janë, Kristi Pine, Alfred Qefalia dhe Adrian Uzuni, ky i fundit është i shpallur në kërkim.

Lajmet e fundit nga