LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kanosjes për dhënie pasurie", 29-vjeçari para gjykatës

19 Mars 2015, 14:56, Aktualitet CNA

Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim çështjen ndaj Koxha Ismailaj, nga Berati, i akuzuar për veprën penale të ?Shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie?.

Ngjarja për të cilën akuzohet Ismailaj ka ndodhur në gusht 2014, kur i akuzuari ka kërcënuar shtetasin R.N se duhet t?i jepte 1 mijë euro, në të kundërt ?do t?i fustë plumbin kokës?. Sipas hetimit, rezulton se shkak për këtë kërcënim ka shërbyer dyshimet që i 29-vjeçari Ismailaj ka pasur për një lidhje të mundshme intime ndërmjet të dëmtuarit R.N dhe kushërirës së të akuzuarit. Gjatë konfrontimit të fundit më 18 gusht 2014, mes 29-vjeçarit Koxha Ismailaj dhe të dëmtuarit R.N, ky i fundit ka mbetur i plagosur në krah me thikë.

Lajmet e fundit nga