LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkodër/ Rrjedhje gazi në një banesë, shpëtohet 60 vjecarja

19 Mars 2015, 14:09, Aktualitet CNA

Një 60-vjeçare është shpëtuar nga forcat zjarrfikëse në qytetin e Shkodrës, ndërsa ka mbetur e asfiksuar si pasojë e rrjedhjes së gazit në katin e tretë të një pallati në lagjen ?Xhabije?.

Vera Huti, ka lajmeruar zjarrëfikeset pasi nuk ka mundur që të dalë nga banesa e saj në momentin që ka nuhatur se e gjithë banesa ishte mbushur me gaz.

60-vjeçarja ka qënë e vetme në banesë në momentin që ka dalluar rrjedhjen e gazit. Me të mbërritur në vendngjarje zjarrëfikësit kanë kërkuar edhe ndihmën e forcave të ndërhyrjes së shpejtë si dhe një automjet të OSHEE- së me kosh për të bërë të mundur nxjerrjen e të moshuarës.

Lajmet e fundit nga