LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyti djalin se e dhunonte, Gjykata lë në burg 71-vjeçaren

19 Mars 2015, 15:26, Aktualitet CNA

Gjykata e Lushnjës ka lënë në burg 71-vjeçaren Hatixhe Ahmetaj e cila mbyti djalin e saj Pëllumb Ahmetaj, 40 vjeç gjatë mbrëmjes së të dielës. Ajo ka treguar se fillimisht e ka mbytur me duar më pas e shtrënguar me një rrobë të bërë si litar. Mbrojtja ka kërkuar masën arrest shtëpie për të moshuarën, pasi sipas saj ngjarja ka ndodhur për vetëmbrojtje, pasi djali ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe atë natë e kishte kërcënuar se do ta vriste.

Lajmet e fundit nga