LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tiranë/ Mblidhet Asambleja e PS-së, shqetësime për punësimet. Propozohen Nikolla, Majko, Klosi e Dhimitri për Bashkinë e Tiranës

19 Mars 2015, 18:38, Aktualitet CNA

Partia Socialiste ka mbledhur Asamblenë e saj në Tiranë ku pritet të diskutohet për organizimin e zgjedhjeve të 21 qershorit në qarkun e Tiranës.

Të pranishëm në këtë Asamble ishin deputetët e PS-së për qarkun e Tiranës si dhe kryeministri, Edi Rama. Kjo mbledhje do të shfrytëzohet për të diskutuar dhe hartuar strategjitë e organizimit për zgjedhjet. Asambleja është mbledhur sot, për herë të parë që pas zgjedhjeve parlamentare.

Ndërkohë që një shqetësim që është ngritur në Asmable ka qënë ai i punësimit. Gjithashtu, janë propozuar edhe emrat e Lindita Nikollës, Pandeli Majkos, Blendi Klosit dhe të propozuarës nga shoqëria civile, Albana Dhimitri  si kandidatë për Bashkinë e Tiranës.

 

Lajmet e fundit nga