LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lazarat/ Foto nga përplasja e 4 personave me policinë

19 Mars 2015, 17:25, Aktualitet CNA

Në lagjen Lenxatë në Lazarat, mbrëmë rreth orës 21:00, 4 persona të armatosur nga ky fshat, të cilët qarkullonin me një automjet tip ?Mitsubishi? me targa të falsifikuara, janë përplasur me armë me forcat e Policisë së Komisariatit të Gjirokastrës, të cilat ishin duke patrulluar në lagjet e fshatit.

Patrulla e Policisë i ka bërë shenjë mjetit të ndalonte, por ata kanë refuzuar dhe janë larguar me shpejtësi. Policia është vënë në ndjekje të tyre, ndërsa personat që ndodheshin në automjet janë përgjigjur duke qëlluar me armë nga brenda automjetit. Më pas kanë braktisur mjetin dhe janë futur në brendësi të fshatit.

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 12 13 14 15 17 18

 

 

 

Lajmet e fundit nga