LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS zyrtarizon katër emra në garë për Tiranën

19 Mars 2015, 19:12, Aktualitet CNA

Partia Socialiste ka mbledhur Asamblenë e saj në Tiranë ku pritet të diskutohet për organizimin e zgjedhjeve të 21 qershorit në qarkun e Tiranës.

Gjithashtu, janë propozuar edhekater emrat nga te cilet do dale dhe kandidati socialist per Bashkine e Tiranes.  Lindita Nikolla, Pandeli Majko, Blendi Klosi dhe Albana Dhimitri e shpallur si kandidate e propozuar nga shoqeria civile jane lista socialiste ku do dale emri garues per Tiranen.

Të pranishëm në këtë Asamble ishin deputetët e PS-së për qarkun e Tiranës si dhe kryeministri, Edi Rama. Kjo mbledhje do të shfrytëzohet për të diskutuar dhe hartuar strategjitë e organizimit për zgjedhjet. Asambleja është mbledhur sot, për herë të parë që pas zgjedhjeve parlamentare. Ndërkohë që një shqetësim që është ngritur në Asmable ka qënë ai i punësimit ku kritikat jane drejtuar ndaj kreut socialist te Tiranes Saimir Tahiri.

Lajmet e fundit nga