LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Hakmarrje primitive e Edvinit ndaj Lorenc Lukës

17 Mars 2015, 22:16, Aktualitet CNA

Përmes një postimi në Facebook, ish kryministri Sali Berisha ka reaguar pas akuzave ndaj kreut të bashkisë së Shkodrës, Lorenc Luka. Berisha e quan primitive hakmarrjen e kryeministrit Rama ndaj kryebashkiaut, pasi sipas Berishes Luka e ka ndryshuar Shkodrën më shumë se cdo qytet tjetër.

‘Hakmarrje primitive e Edvinit ndaj Lorenc Lukes, njerut qe i ktheu Shkodres fytyren e vete te bukur fisnike!

Te dashur miq, keto dite, me porosi te Edi Rames, INUK ne Shkoder, ne kundershtim flagrant me cdo ligj te ketij vendi dergon per ndjekje penale kryetarin e bashkise se Shkodres, Lorenc Luka. Kete akt INUK-u i Rames e ndermorri pasi gjate kontrollit te befasishem ndaj dy kompanive private, atyre ne ate moment iu mungonte ndonje dokument qe kerkuan inspektoret. Keto mungesa nuk kishin asnje lidhje me veprimtarine e bashkise as dhe te inspektoriatit te ndertimit te bashkise. Ato ishin mangesi burokratike te firmave te kontrolluara. Por Edi Rama, hakmarres primtiv, nuk mund t’i fali kurre Lorenc Lukes qe arriti te ndryshoje Shkodren per mire me shume se çdo qytet tjeter ne Shqiperi. Ai i ktheu Shkodres fizionomine, trashegimine e saj te bukur e fisnike, pikerisht ate qe Edvini, barbarisht i rrenoi Tiranes gjate tre mandateve te tij.

Une kam mbeshtetur dhe mbeshtese pa lekundje cdo hetim ligjor ndaj cilitdo, por hedh poshte me perçmim hakmarrjen primitive te Edvin Rames!! shkruan Berisha.

Lajmet e fundit nga