LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia italiane operacion antidrogë, arrestohen 5 shqiptarë

17 Mars 2015, 21:01, Aktualitet CNA

Policia italiane ka përfunduar me sukses një operacion antidrogë, i cili kishte në shënjestër një grup shqiptarësh që merrej me shitjen e lëndëve narkotike. Pesë persona janë arrestuar, ndërsa një gruaje i është dhënë masa e sigurisë ?detyrim paraqitjeje? pasi akuzohet se ka qenë në dijeni të veprimeve të grupit të shqiptarëve.
Sipas policisë italiane, grupi në fjalë trafikonte drogë në qytete të ndryshme të Italisë. Personat e arrestuar janë Bledian Topi, 33 vjeç; Migel Myrto, 28 vjeç; Ylli Breti, 31 vjeç; Fatmir Nika, 35 vjeç dhe Ervin Gjalma, 29 vjeç.
Në shumicën e rasteve, droga që ata tregtonin ishte kokainë dhe sipas hetimeve janë identifikuar edhe disa konsumatorë shumica e të cilëve djem.

 

Lajmet e fundit nga