LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Itali/ Shpërndanin kokainë, arrestohen 5 shqiptarë

17 Mars 2015, 20:57, Aktualitet CNA

Autoritetet italiane  në Cesenatico kanë shkatërruar një bandë shqiptare. Në pranga kanë rënë 5 shtetas shqiptar, me banim në Itali.
Ndërkohë mësohet se Gjykata ka vendosur edhe detyrim paraqitje për një grua.

Sipas mediave vendase, shqiptarët e arrestuar janë furnizuesit e drogës Bledian Topi, 33 vjeç, Migel Myrto, 28 vjeç, Ylli Breti, Fatmir Nika, 35 vjeç dhe Ervin Gjalma, 29 vjeç.

Lajmet e fundit nga