LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Balla: Protesta e PD-së me drejtorë e deputet, pa qytetarë

17 Mars 2015, 22:01, Aktualitet CNA

Forumi rinor i Partisë Demokratike ka nisur protestat kundër kreut të Kuvendit, Ilir Meta. Me parrulla në duart ?Meta ik’, të rinjtë janë mbledhur sot para kryesisë së Kuvendit duke kërkuar dorëheqjen e Ilir Metës.

Ndaj kësaj proteste ka reguar edhe deputeti socialist, Taulant Balla, i cili ka postuar në profilin e tij në Facebook, një foto nga protesta për të treguar pjesëmarrjen e ulët gjatë saj.

?Protestat e Lulit dhe Saliut degjenerojne ne vetem 98 pjesemarres, nder te cilet 17 jane deputete, 10 drejtues departamentesh ne PD (nder te cilet spikat super-dhendri), 19 ish-drejtore dhe 52 punonjes te Bashkise Tirane. Asnje qytetar i thjeshte.

Foto e ores 18.19 para Kryesise se Kuvendit? shkruan Balla.

 

Lajmet e fundit nga