LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prokurori kumarxhi në Vetting/ Si i fitoi 58 mijë euro me bastet sportive

20 Korrik 2022, 12:41, Vetingu CNA

Prokurori kumarxhi në Vetting/ Si i fitoi 58 mijë euro me bastet

Prokurori i Vlorës, Alfred Sali, ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Gjatë hetimeve, KPK ka konstatuar se ka problem në kriterin e pasurisë.

Bëhet fjalë për paratë që thotë se i ka fituar nga bastet sportive, të cilat i ka deklaruar në vitin 2014.

Në deklaratën e pasurisë pretendon se ka fituar në bastet sportive online bet 355 me seli në Gjilbraltar shumën prej 79 275 eurosh.

Një pjesë të kësaj shume prokurori deklaron se ia ka dhënë hua babait të tij në vlerën e 56 mijë eurove.

Gjithashtu mosdeklarimi i shumës prej 56 mijë eurosh, marrja e një kredie bankare dhe ekzistenca e një tjetër kredie edhe pas fitimit të lotarisë, vazhdonte të paguhej me një kredi tjetër, ngrenë dyshimin se shuma e parave të fituara në lojë fati duket se ka krijuar një deklarim të rremë.

Më poshtë po sjellin edhe shkrimin që CNA.al ka bërë më herët mbi pasurinë e prokurorit, Alfred Sali./CNA.al

Lajmet e fundit nga