LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Seria Asus Rog Phone 6 së shpejti në treg/ Veçoritë e smartfonit

22 Qershor 2022, 09:40, Trending CNA
Seria Asus Rog Phone 6 së shpejti në treg/ Veçoritë e
Foto ilustruese

Së shpejti del në tregjet globale Seria Asus ROG 6. Linja është kombinimi i Asus ROG phone 6 dhe ROG Phone 6 Pro. 

Edhe pse lancimi zyrtar mendohet të bëhet me datë 5 korrik, kompania ka preferuar që të japë informacione paraprake për veçoritë e tij.

ROG Phone 6 do të ofrojë termikë të përmirësuar në krahasim me paraardhësin e tij Rog Phone 5.

Gjithashtu ky smartfone do të ketë një ekran AMOLED me një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz.

Për me tepër pretendohet të jetë smartfoni i parë i lojrave që do të pajisen me çip Qualcomn./ CNA.al

Lajmet e fundit nga