Mbushësi i poreve/ Produkti që po 'çmend' vajzat dhe është bërë viral në "Tik Tok"

12 Qershor 2022, 10:16, Trending CNA
Mbushësi i poreve/ Produkti që po 'çmend' vajzat dhe
Influencuese, Mireya Rios

Një nga tendencat më të fundit të bëra virale në platformën sociale "Tik Tok" është 'primer'-i minimizues që siguron mbushjen e poreve dhe ju ndihmon të mbulon papërsosmëritë.

Në fakt, ndër mjetet më efektive kundër zgjerimit të poreve janë përdorimi i tonikëve astringent, kremrave kundër diellit, maskave me baltë dhe mjeteve për fytyrën, prej disa vitesh në treg ka shpëtimtarë të vegjël, të cilët veçanërisht para 'make up'-it që mund të ndihmojnë në ndryshimin e dukshëm të pamjes së lëkurës, duke reduktuar porozitetin dhe defektet e vogla të lëkurës. Nëse nuk keni përdorur kurrë më parë një 'primer' minimizues, me siguri ka ardhur koha për të blerë një të tillë.

Mbushësi i poreve, 'primer'-i që minimizon poret dhe papërsosmëritë

Nëse jeni duke pyetur veten se si t'i fshihni poret tuaja, përdorimi i një 'primer'-i minimizues mund t'ju ndihmojë dhe t'u përgjigjet nevojave tuaja, duke garantuar gjithashtu që grimi të qëndrojë si duhet në fytyrën tuaj dhe të ketë qëndrueshmëri më të madhe. Ndër produktet më të mira dhe më të njohura të momentit, është “Pore Filler” për mbushjen e poreve të NYX Professional Make-up i cili pa dyshim është i preferuari në mediat sociale falë efektivitetit të tij, të demonstruar përmes videove dhe tutorialeve të shkurtra, shkruan "Cosmopolitan".

Për t'u përdorur edhe si 'primer' pas vendosjes së kremit hidratues dhe para fondatinës, dhe si përfundim për 'make-up', ky produkt  ju lejon të minimizoni shfaqjen e poreve të zmadhuara. I pasur me vitaminë E, e lë lëkurën të hidratuar dhe të ushqyer, duke kundërshtuar thatësinë që lëkura veçanërisht e ndjeshme mund të vuajë gjatë ditëve të nxehta të verës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga