LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

20 Qershor 2022, 22:26, Trending CNA
Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat
Foto ilustruese

Nuk ka asgjë më intime se një puthje. Stili i puthjes së një personi ju tregon shumë për partnerët dhe se si ndihen ata për ju. Ashtu si me çdo gjë tjetër në jetë, të gjithë kanë një preferencë të ndryshme për puthjen. 

Nëse jeni kurioz për mënyrën se si ta matni dashurinë apo të dini si puthin partnerët, yjet mund t’ju japin përgjigje. Kjo pasi shenja juaj e zodiakut korrespondon me një stil të veçantë puthjeje. 

Për më tepër lexoni çfarë thonë astrologët për puthjet.

Dashi

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Të lindurit në shenjë e Dashit janë liderë dhe nismëtarë të shkëlqyeshëm. Si një shenjë zjarri, ju prireni të jetoni dhe veproni në këtë moment, kështu që mund ta kapni partnerin tuaj të papërgatitur me qasjen tuaj të guximshme.

Sidoqoftë, aftësia juaj nuk mund të mohohet. Si shenja e sunduar nga Marsi, planeti që drejton pasionin, ju me siguri dini se si ta rritni nxehtësinë. Kur bëhet fjalë për puthjen, Dashi është i nxehtë, i rëndë dhe i pasionuar me shumë aktivitet të gjuhës. Ju jeni intensivë.

Demi

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Demi ka një reputacion të të qenit pak serioz, por ju jeni një person krejtësisht tjetër kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Ju jeni tepër sensualë dhe ju pëlqen të merrni kohën tuaj me gjithçka dhe puthja nuk është ndryshe.

Si shenjë e sunduar nga planeti i dashurisë dhe bukurisë, energjia juaj Venusiane ju bën një të partner jashtëzakonisht dhurues. Në vend që të nxitoni me gjërat, ju pëlqen të kaloni nga puthjet e buta dhe të ëmbla, te përqafimet plot pasion dhe puthjet e gjata. Ju preferoni puthje të ngadalta, pasionante dhe dekadente make-out me shumë përkëdhelje.

Binjakët

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Binjakët pëlqejnë të jenë spontanë në situatat e tyre. Ju jeni flutura shoqërore të njohura për dhuntinë e gëlltitjes dhe aftësive gjuhësore, kështu që është e sigurt të supozoni se dini se si të punoni me puthjet tuaja.

"Puthjet e Binjakëve janë të shpejta dhe të shënjuara me copa bisedash midis tyre që çojnë në një puthje të gjatë", thotë astrologja Lisa Barretta. Ju preferoni të luani fort për t'u arritur në fillim, por nëse partneri juaj mund të vazhdojë lojën me zgjuarsinë tuaj të mprehtë si brisk, të dy do të gjendeni në një situatë me të qeshura që do të zgjasë gjatë gjithë natës.

Gaforrja

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Jeni shumë prekëse kur puthni, Gaforre. Ka shumë emocione ushqyese në puthjet tuaja të ëmbla dhe të buta. Si shenjë e sunduar nga hëna emocionale, ju jeni sentimentale nga natyra, kështu që ka kuptim që nuk mund të mos puthni në një mënyrë që pasqyron plotësisht ndjenjat tuaja.

Ju jeni një puthës ëndërrimtar dhe i butë që rrit tensionin ngadalë dhe pëlqen të përfundojë me një përqafim të gjatë. Kontakti me sy me partnerin është i domosdoshëm, si dhe puthjet që janë gjithëpërfshirëse, romantike, të gjata dhe të thella. Puthja juaj ideale do t'ju bëjë të ndiheni sikur jeni në një përrallë.

Luani

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Luanët janë puthës dramatikë. Si shenjë zjarri, ju jeni të guximshëm dhe romantikë. Në jetën tuaj të dashurisë, çdo gjë që bëni është e mbushur me pasion. Luani është gjithashtu një shenjë shumë krenare, ndaj synoni gjithmonë t'ju kënaqni me puthjet tuaja.

Duke qenë se Luanët pëlqejnë të jenë në qendër të vëmendjes, nuk e keni problem të bëni një shfaqje për partnerin tuaj. Ju jepni llojin e puthjeve që i bëjnë njerëzit të shohin fishekzjarre dhe i lënë të tjerët të duan më shumë.

Virgjëresha

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Virgjëreshat janë puthës të shkëlqyeshëm sepse jeni natyralisht sensualë dhe tepër të zhytur në mendime. Puthjet tuaja janë praktike dhe të sinqerta. Si një shenjë e tokës, ju pëlqen ta bëni partnerin tuaj të ndihet i sigurt në krahët tuaj.

Virgjëreshat janë jashtëzakonisht vetëmohuese dhe duan t'u shërbejnë të tjerëve, gjë që ju bën të shkëlqyer në leximin e gjuhës së trupit të partnerit tuaj. Kur bëhet fjalë për stilin tuaj të puthjes, ju jeni të ngadaltë dhe të qëndrueshëm dhe gjithmonë i kushtoni vëmendje të gjitha detajeve.

Peshorja

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Peshorja është një puthëse shumë romantike dhe bujare. E sunduar nga Venusi, planeti i romancës dhe bukurisë, ju jetoni për romancën. Peshorja ka shumë admirues, ndoshta sepse jeni plot energji, karizëm dhe sharm.

Ju gjithashtu keni nevojë për romancë të vazhdueshme në jetën tuaj. Peshorja është gjithmonë në kërkim të emocioneve të reja, ndaj ju pëlqen t'i ndryshoni gjërat. Ju nuk jeni tipi që i shmangeni stileve të ndryshme të puthjes dhe ju pëlqen të eksperimentoni. Stili i puthjes së Peshores ka tendencë të jetë shumë erotik, me shumë pasion dhe shumë veprim të gjuhës.

Akrepi

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Ju jeni të qetë, Akrep. Të puthësh një Akrep është një çështje pasionante, ju jeni tipi që sulmoni partnerin tuaj me puthje dhe bëni kontakt të thellë me sy. Akrepat janë partnerë intensivë dhe emocionalë, dhe stili juaj i puthjes nuk është i ndryshëm.

"Akrepi është i djegur nga toka kur bëhet fjalë për puthjen. Shumë veprime prekëse me duar që sinkronizohen me puthjet e gjata që marrin frymë", thotë Barretta. Puthjet tuaja janë të mbushura me pasion të thellë dhe kanë një mënyrë për ta bërë partnerin tuaj të ndihet tepër i veçantë.

Shigjetari

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Shigjetari shfaq disa nga lëvizjet më të nxehta kur puth. Spontaniteti dhe intensiteti janë specialiteti juaj. Shigjetari është gjithashtu i njohur për të qenë partneri më emocionues dhe më vlerësues, kështu që është e sigurt të thuhet se dini si t'i mbani gjërat argëtuese me partnerin tuaj. Ju jeni një shpirt i lirë që rrezaton dridhje të mira dhe si i tillë nuk e merrni veten shumë seriozisht.

Kur bëhet fjalë për seancat e grimit, ju pëlqen të filloni me puthje të ëmbla dhe të lehta që gradualisht bëhen më të thella dhe më pasionante. Qasja juaj ndaj romancës është e ngjashme me qasjen tuaj ndaj jetës: Ju i kushtoni vëmendje asaj që dëshironi dhe gjithmonë shkoni pas saj.

Bricjapi

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Bricjapët përpiqen gjithmonë të jenë më të mirët në gjithçka, kështu që puthja e përsosur është gjithmonë në listën tuaj të arritjeve. Bricjapët janë puthës strategjikë: Ju keni nevojë për vendosjen e duhur dhe synimet e duhura për ta bërë momentin të vlefshëm.

Duke qenë një shenjë e tokës, ju jeni një person shumë sensual që di të marrë në dorë çdo situatë. Puthjet tuaja janë të ngadalta, të qëllimshme dhe çuditërisht të fuqishme. Dhe ndërsa puthja mund të mos jetë diçka që shumica e shenjave të zodiakut e marrin shumë seriozisht. Bricjapët nuk e hedhin lehtë dashurinë, ju jeni një partner thellësisht besnik.

Ujori

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Ju nuk jeni domosdoshmërisht i njohur për natyrën tuaj të dashur, Ujor, por kjo nuk do të thotë se nuk dini si ta aktivizoni sharmin. Ujorit i pëlqen të ndjejë tensionin që krijohet kur pasioni lind nga obsesioni reciprok, ju jeni një puthëse sensuale që nuk ka frikë të bëhet paksa e egër. Ju pëlqen t'i çoni gjërat në ekstrem dhe të jepni puthje elektrizuese.

Puthja e një Ujori është një përvojë e botës tjetër në krahasim me shenjat e tjera. Është e paparashikueshme, krijuese, romantike dhe unike. Dhe një gjë është e sigurt, përvoja është gjithmonë paksa e ndryshme.

Peshqit

Si puthin shenjat e zodiakut/ Astrologët analizojnë karakteristikat

Kur bëhet fjalë për romancën, askush nuk di të krijojë humor si një Peshq. Ëndërruese dhe romantike, ju pëlqen të shprehni ndjenjat tuaja përmes puthjeve tuaja. Peshqit janë shumë intuitivë, ndaj në momentin që do të filloni të puthni partnerin tuaj, do të kuptoni saktësisht se çfarë u pëlqen dhe çfarë jo.

"Puthjet e peshqve mund t'ju japin një përvojë jashtë trupit. Peshqit janë të pasionuar, të butë, romantikë dhe duket se janë të mbushur me pak magji. Një nga puthësit më të mirë që duhet ta përjetoni të paktën një herë në jetë", thotë Barretta.

Lajmet e fundit nga