Nuk ndalet Elon Musk/ Planifikon të ndërtojë aeroportin e tij privat

2 Gusht 2022, 15:04, Tech CNA
Nuk ndalet Elon Musk/ Planifikon të ndërtojë aeroportin e tij
Miliarderi Elon Musk

Miliarderi Elon Musk po planifikon të ndërtojë një aeroport për veten dhe drejtuesit kryesorë të kompanive të tij, jashtë Austin.

Planet konceptuale janë konfirmuar për aeroportin privat, i cili po planifikohet në lindje të Austin, afër Bastropit, thanë burimet për Austonia, shkruan "Daily Mail".

Përveç shërbimit si një vend për avionët privatë që transportonin Musk dhe drejtuesit e tij më të lartë, aeroporti mund të përdoret gjithashtu nga kompanitë e tij, disa prej të cilave kanë një prani në Lone Star State, në mënyra të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga