Samsung Galaxy S23 Ultra/ Zbulohen risitë e smartphone-it

28 Korrik 2022, 10:25, Tech CNA
Samsung Galaxy S23 Ultra/ Zbulohen risitë e smartphone-it
Foto ilustruese

Së shpejti do të dalë në treg smartphone-i Samsung Galaxy S23. Si paraardhësi i tij ai do të ketë të njëjtat kamera. Gjithashtu ai do të përdorë një sensor periskopi me zmadhim 10x dhe rezolucion 10 MP.

Por ndryshe nga telefonat e tjerë ky model do të përmirësojë cilësinë e imazhit falë optikës më të mirë ose një sensor më të madh dhe padyshim me përpunim më të mirë të fotografive. Mjeti ka një kamer periskopi 48 MP 4X.

Ndërsa përmirësimi më kryesor S23 Ultra ndoshta duhet të jetë kamera kryesrore. Gjiganti i Koresë së Jugut do të kalojë nga sensori HM3 108 MP i modelit aktual në një sensor 200 MP./ CNA.al

Lajmet e fundit nga