Policia konfiskon "Ferrarin" dhe e përdor për vete

26 Korrik 2022, 22:44, Tech CNA
Policia konfiskon "Ferrarin" dhe e përdor për vete
Ferrari që përdoret nga policia

Policia çeke vendosi që një makinë "Ferrari" të konfiskuar ta përdorë si makinë patrulle.
Bëhet fjalë për një supermakinë të vitit 2011, "Ferrari 458", që kushton rreth 200 000 euro, dhe që sot është një nga makinat e policisë më të shpejta në botë.

Autoritetet thonë se makina e tyre e re, që kap shpejtësinë maksimale prej 325 km/h, do të përdoret për ndjekjen e kriminelëve dhe për të ndalur garat e paligjshme nëpër rrugët e qytetit.

Policia njoftoi se modifikimi i "Ferrarit" me logot e policisë kushtoi më pak sesa blerja e një "Skode" të re./CNA.al

Lajmet e fundit nga