Kthim në nostalgji/ Telefoni ikonë “Motorola”, përsëri në treg

27 Korrik 2022, 12:08, Tech CNA
Kthim në nostalgji/ Telefoni ikonë “Motorola”,
Foto ilustruese

"Motorola Razr" me kapak ishte telefoni më në modë dhe më ikonik, por me zhvillimin e teknologjisë dolën në treg modele nga më të ndryshmet, të cilat i zunë vendin asaj.

Por siç duket këtë telefon do ta kemi përsëri në duar, po kësaj radhe me një dizajnim dhe me një version të ri.

Telefoni do të lansohet në Kinë me datën 2 gusht. "Moto Razr 2" 2022 do të vijë me një sërë risish të reja dhe specifika të nivelit të lartë. Bëhet fjalë pikërisht për ekranin e palosshëm 12 Hz, një procesor Snapdragon 8+ Gen 1 dhe një sistem kamerash me lente të trefishta.  

Palosja bën që telefoni të jetë më praktik, dhe madje "selfie"-t bëhen më mirë duke e mbajtur të mbyllur. Si fillim telefoni do të hidhet në me një çmim prej 1500 dollarësh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga