Keni temperaturë?/ Apple Watch series 8 mund t’jua tregojë këtë

4 Korrik 2022, 09:20, Tech CNA
Keni temperaturë?/ Apple Watch series 8 mund t’jua tregojë
Apple Watch 6

Apple Watch 6 vjen në treg tashmë me sensor të rinj rreth çështjeve shëndetësore. Falë një sensori të ri të integruar seria e re Apple Watch 8 mund të masë temperaturen e trupit tuaj. 

Nëse tremperatura e trupit tuaj është më e lartë seç është normalja  ju do të njoftoheni nëpërmjet një alarmi.

Por jo vetëm kaq, përveç kësaj Apple vjen me përcjellje të re në lidhje me shëndetin.

Një veçori tjetër është dhe sensori i oksigjenit në gjak. Në momentin që krijohet presion gjaku në trupin tuaj përsëri njoftoheni nga ora./ CNA.al

Lajmet e fundit nga