LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Djali i Elon Musk ndryshon gjininë dhe mbiemrin/ Shkëput lidhjet me babain

21 Qershor 2022, 09:06, Tech CNA
Djali i Elon Musk ndryshon gjininë dhe mbiemrin/ Shkëput lidhjet me
Elon Musk

Një nga fëmijët e Elon Musk ka nisur procedurën për ndryshimin e emrit dhe të gjinisë. Ai kërkon të quhet Vivian Jenna Wilson duke marrë mbiemrin e nënës së tij.

"Nuk dëshiroj të jem i lidhur me babanë tim biologjik në asnjë mënyrë apo formë", është shprehur ai. Ai tashmë ka depozituar dokumentet zyrtare të procesit pranë një Gjykate në Los Angelos.

Musk ka shtatë fëmijë: Griffin, Vivian, Kai, Saxon, Damian, të cilin e kishte me shkrimtaren Justine Wilson, me të cilën ishte i martuar nga viti 2000 deri në 2008-ën dhe X AE A-XI dhe Exa Dark Sideræl, me këngëtaren Grimes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga