Me dizanj dhe njësi të reja/ Kompania ‘Apple’ hedh në treg modelin e ri të iphone

29 Qershor 2022, 15:39, Tech CNA
Me dizanj dhe njësi të reja/ Kompania ‘Apple’ hedh në
Foto ilustruese

Apple pritet të prezantojë iPhone 14, iphone 14 max, iPhone 14 max pro dhe iPhone 14 pro max. Ndryshe nga telefonat e tjerë iPhone 14 max  do të ketë një panel 90 Hz plus 6 GB cilësi këto të përmirësuara nga iPhone 13.

Gjithashtu iPhone 14 Max do të mbështesë Face ID dhe do të mbështetet në A15 Bionic që TSMC do të vazhdojë të ndërtojë në nyjet 5nm.

Për më tepër thuhet se iPhone 14 max do të vijë me kamera të dyfishta 12 MP në pjesën e pasme. iPhone ka theksuar se do të ketë një dizajn të ri mbi modelin Pro.

iPhone 14 Pro dhe 14 Pro Max i ri do të jenë më të trashë, me skaje të sheshta si ato aktuale dhe me butona rrethore të volumit.

Modeli i ri pritet të hidhet në treg në shtator dhe çmimi mendohet të jetë në SHBA, 900 dollarë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga