"Apple" vjen me një numër pajisjesh të reja/Ja cilat do të jenë ato

28 Qershor 2022, 09:43, Tech CNA
"Apple" vjen me një numër pajisjesh të reja/Ja cilat do
Godina "Apple"

Nga mesi i vjeshtës së këtij viti e deri te fillimi i vitit 2023 "Apple" po përgatitet që të lëshojë një sërë pajisjesh të reja.

Pajisjet mendohen të jenë iPhone 14, set i ri iPad-ësh, tre Apple Watch, disa laptopë Mac M2 dhe M3 të përditësuar, Air Buds, një HomePod i ri, dhe një model të ri të Apple TV me specifika të reja.

Gjithashtu janë edhe kufjet e shumëpërfolura të "Apple" me realitet të përzier, të cilat gjithashtu pritet që të jenë të pajisura me çipin M2.

Synimi i “Apple” për të nxjerrë shumë pajisje gjatë periudhës së ardhshme vjen pas zbulimit të softuerit të ri në Konferencën Botërore të "Apple" për Zhvilluesit, e cila organizohet çdo vit./CNA.al

Lajmet e fundit nga