LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Gliha

22 Nëntor 2023, 15:45, Sport CNA
ZYRTARE/ Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Gliha

Primozh Gliha nuk është më trajner i Kosovës. Pas përfundimit të kualifikueseve të Europianit, palët kanë ndarë rrugët mes tyre.

Këtë e ka bërë të ditur vetë FFK, nëpërmjet një njoftimi të fundit.

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primozh Gliha.

FFK-ja e falënderon përzgjedhësin Gliha për punën e tij në krye të ekipit kombëtar në gjashtë ndeshjet kualifikuese të zhvilluar pas shkarkimit të ish-përzgjedhësit, Alain Giresse.

Federata e Futbollit e Kosovës tashmë ka filluar analizimin e thellë të situatës aktuale në ekipin kombëtar A dhe pas kësaj analize do të merren masat adekuate dhe veprimet e ardhshme, përfshirë edhe angazhimin e përzgjedhësit të ri që do t’i prijë ekipit kombëtar”, thuhet në njoftimin e FFK.

Lajmet e fundit nga