LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Asani është lojtari që më duhej”/ Sylvinho: Çfarë i thashë para se ta merrja në ekip

22 Nëntor 2023, 10:27, Sport CNA
“Asani është lojtari që më duhej”/ Sylvinho:
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho

Jasir Asani është një nga talentet në ekipin e Kombëtares shqiptare që ka shkëlqyer me performancën gjatë ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Europian “Euro 2024”.

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, tha se nuk është surprizuar nga Asani, pasi e dinte potencialin e tij.

Sylvinho tregoi në një intervistë me Blendi Fevziun bisedën që ka bërë me Asanin, kur e ftoi në Kombëtare.

Pjesë nga biseda:

Fevziu: Lojtarët që janë të nivelit të lartë, ju keni zbuluar edhe lojtarë si Jasir Asani që ishte gjëja më interesante. Si e zbuluat?

Sylvinho: Duke punuar. Unë mendoj që gjëja e parë kur pranuam, i thashë që duhet të jetojë në Tiranë sepse këtu zhvillohet puna. Ka qenë një gjë e jashtëzakonshme për jetën time. Federata na jep mundësinë për të punuar, ne punojmë 6-7 orë në ditë me videoanalizë. Nuk kisha një lojtar si ai, kam parë që ka bërë një rrugëtim te Partizani. E shikoj që është lojtar shumë interesant. Në Hungari ka bërë një rrugëtim, dhe më pas në Kore. Dhe ky është një lojtar që do të duhet. Pastaj e morën dhe ai u përgjigj.

Fevziu: Ai ka thënë se ishte dita më e lumtur e jetës së tij…

Sylvinho: Lëre këtë se ka një histori tjetër mbrapa. Unë thashë do ta thërras atë.

Fevziu: Ai ishte surprizë për ju Asani?

Sylvinho: Jo./ CNA

Lajmet e fundit nga