LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FSHF “hap thesin”, zbulohet premioja e majme për Silvinjon dhe lojtarët e Kombëtares

22 Nëntor 2023, 10:03, Sport CNA

Kombëtarja shqiptare do të nisë të bëjë gati “valixhet” për në Gjermani për të bërë një tjetër performancë fantastike si në kualifikuese. Tashmë Silvinjo do të nisë të mendojë për "Euro 2024" për të na dhuruar të tjetra emocione spektakolare.

Lojtarët janë kthyer në heronj e idhuj për të gjithë, ndërsa FSHF ka menduar se si të shpërblejë mundin e tyre që lumturoi çdo shqiptar anembanë botës. E sigurisht një sukses i tillë ka dhe përfitime për të gjithë protagonistët e tij.

Një premio e majme prej 4.5 milionë eurosh është akorduar nga qeveria e futbollit shqiptar për t’u shpërndarë lojtarëve dhe stafit teknik. Skuadra do të përfitojë 3.5 milionë, ndërsa Silvinjo dhe ndihmësit e tij, 1 milion.

Lajmet e fundit nga