LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkohet rezultat pozitiv në Europian, Duka: Kemi filluar një program të strukturuar

22 Nëntor 2023, 12:30, Sport CNA

Kërkohet rezultat pozitiv në Europian, Duka: Kemi filluar një

Shqipëria siguroi kualifikimin në Europianin e Gjermanisë, që do të mbahet verën e ardhshme.

Një sukses i madh për kuqezinjtë, që nuk duan të jenë thjeshtë kalimtarë në këtë eveniment.

Këtë e ka bërë të ditur edhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili nëpërmjet një postimi, shkruan se ka nisur një program i strukturuar për tu paraqitur sa më mirë në Europian.

POSTIMI I DUKËS:

Respekt, mirënjohje e falenderime nga zemra për  ekipin tonë kombëtar, stafin teknik e administrativ që na sollën në këtë vend nderi në renditjen e ekipeve.  Kualifikimi ishte ëndërr e realizuar dhe më parë, por  vendi i parë në grup e renditja si skuadra e 11 e Europës ka qenë e pabesueshme më parë, e sot realitet.

Nga sot, kemi filluar një program të strukturuar për t'u përgatitur më mirë për sfidën tonë të ardhshme, e cila për ne është thelbësore, një rezultat pozitiv në Euro2024.

 Mbështetja juaj na mbush me energji pozitive dhe për këtë dua t'ju falënderoj të gjithëve.

Bashkë, ne mund të arrijmë shumë!"

Lajmet e fundit nga