LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehet Superiorja, gjashtë skuadra zbresin sot në fushë

23 Nëntor 2023, 10:04, Sport CNA

Superiorja rikthehet të luajë ndeshjet e javës së 13-të. Ditën e sotme 6 skuadra do të zbresin në fushë për të bërë mes tyre llogaritë e kësaj jave.

Gjithçka do të startojë me duelin mes Egnatias dhe Partizanit, që do të luhet ditën e enjte në orën 13:30. Kjo përballje do të rinisë nga minuta e 24-t, pasi u ndërpre për shkak të tragjedisë Raphael Dwamena. Dy ekipet do të vihen sërish përballë njëri – tjetrit për të kërkuar edhe pikët e kësaj jave.

Po të enjten do të luhen edhe takimet mes Tiranës dhe Kukësit dhe Dinamos e Erzenit. Bardheblutë dhe verilindorët do të përplasin “brirët” në “Selman Stërmasi” duke nisur që nga ora 13:30, ndërsa në “Niko Dovana” luftojnë për 3 pikët Dinamo dhe Erzeni duke nisur që nga ora 17:00.

Lajmet e fundit nga