LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Egnatia-Partizani, Abilaliaj: Nuk doja të luhej kaq shpejt

22 Nëntor 2023, 16:58, Sport CNA

Egnatia-Partizani, Abilaliaj: Nuk doja të luhej kaq shpejt

Numri një i stolit të Partizanit, Arbër Abilaliaj ka dhënë mendimin e tij para ndeshjes me Egnatian, takim ky që do luhet të enjten, duke filluar që nga minuta kur u ndërpre për shkak të rastit tragjik të Dwamena.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë, psikologjikisht do të jetë e vështirë. Nuk do të doja ta zhvillonim kaq shpejt, në fillim do jetë e vështirë dhe më pas do të jetë e bukur për tu parë në stadium, Nuk ka ndonjë gjë të veçantë, jemi të gjithë nga fillimi deri në fund, të fokusuar për të bërë më të mirën, dhe dëshira është të marrim 3 pikë të plota. Përveç Albanit nuk do të ketë ndryshime të tjera, pasi ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.


Dje në darkë janë afruar dy lojtarë që janë tek U21 i Shqipërisë, është e rëndësishme të ecim përpara ne i kemi njerëzit dhe futbollistët për ta përballuar këtë duel. Fatkeqësisht jemi të detyruar të zhvillojmë kështu ndeshjen, besoj të gjithë ata që do të zbresin në fushë nga të dyja anët do e përligjin interesin e kësaj ndeshjeje. Duke pasur parasysh kushtet e stadiumit, ishte një konstatim që unë e bëra, por ato 24 minutat e parë ishin të bukura për të gjithë’, tha ai.

Lajmet e fundit nga