Ish-sulmuesi italian, me elozhe për Asllanin: Marota ka bërë “bingo”

3 Gusht 2022, 13:41, Sport CNA
Ish-sulmuesi italian, me elozhe për Asllanin: Marota ka bërë

Në Serinë A ishte pa dyshim një prej lojtarëve më teknik që futbolli italian mund të kishtë parë, por fatkeqësia e ish-kapitenit dhe sulmuesit të Sampdorias ishte gërshetimi i tij me kokainën, i cili e pa që të skualifikohej në dy raste dhe t’i jepte fund karrierës si profesionsit.

Por Françesko Flaki analistin mund ta bëjë dhe shumë mirë madje, aq sa lidhur me merkaton e Interit ai ka lavdëruar blerjen e Kristjan Asllanit.

“Ky djalë ka cilësi të rëndësishme dhe e ka treguar menjëherë. Është i ri dhe ka një lloj vazhdimësie për t'u admiruar. Xhuzepe Marota ka parë saktë për të ardhmen dhe në funksion të Marcelo Brozoviçit, për të pasur një zëvendësues të denjë. Gjithsesi, që Asllani të japë dhe të përmirësojë rendimentin është e rëndësishme që të luajë, pasi vetëm duke shpenzuar minuta mund të rritesh”.

Lajmet e fundit nga