LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat shkojnë deri në 35°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

23 Qershor 2022, 08:07, Sociale CNA
Temperaturat shkojnë deri në 35°C/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi të dobëta, në të gjitha qarqet.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 32 °C;

në vendet e ulëta: 20 / 35 °C;

në vendet malore: 16 / 32 °C.

Për sa u përket zjarreve në pyje pritet nivel rreziku “i moderuar’’ në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Kukës dhe Fier pritet rrezik “i lartë” n? zona t? lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jugperëndim), Kukës (Lindje) dhe Fier (Veri).

Rreziku pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme, ndërsa era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga