LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kalime vranësirash/ Si pritet të jenë temperaturat për ditën e sotme?

20 Qershor 2022, 08:08, Sociale CNA
Kalime vranësirash/ Si pritet të jenë temperaturat për
Foto ilustruese

Territori shqiptar mbetet në ndikimin e motit të qëndrueshëm përgjatë 24 orëve. Parashikohet që kthjellimet të jenë dominuese në orët e para të ditës në ultësirën perëndimore.

Sipas Meteoalb, në orët vijuese pritet të ketë kalime të pakta vranësirash në pothuajse gjithë vendin, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat verilindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur në vlerat ditore nga 10 gradë Celsius deri në 33 gradë Celsius./ CNA.al

Lajmet e fundit nga