LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme

19 Qershor 2022, 08:45, Sociale CNA
Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Masat ajrore të qëndrueshme do të mbizotërojnë pothuajse në të gjithë territorin, ku kthjellimet do të jenë dominuese gjatë orëve të para të ditës në një pjesë të mirë të vendit.

Por mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat juglindore, duke krijuar mundësi për reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11 Gradë Celsius deri në 34 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior, duke krijuar dallgëzim 1-2 ballë./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga