Temperaturat deri në 33 gradë celsius/ Moti për ditën e sotme

15 Qershor 2022, 08:05, Sociale CNA
Temperaturat deri në 33 gradë celsius/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-19 gjatë ditës 28 °C në veri deri në 29-33°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga