Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

21 Qershor 2022, 16:02, Sociale CNA
Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Ditën e mërkurë, vendi do të ndikohet nga kalimi i masave të nxehta të ajrit.

Moti përgjithësisht do të karakterizohet nga orë të gjata me diell dhe vranësira në pjesën verilindore të vendit.

Shërbimi Meteorologjik parashikon shi të izoluar gjatë mesditës, në zonën e alpeve.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, ndërsa valëzimi pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 17 deri 31°C;

në zona e ulëta 19 deri 36°C;

në zona bregdetare 20 deri 33°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga