Spille/ Rrezikonte mbytjen, shpëtohet 10-vjeçari

23 Korrik 2022, 18:12, Sociale CNA
Spille/ Rrezikonte mbytjen, shpëtohet 10-vjeçari
Foto ilustruese

Rreth orës 16:00, në plazhin Spille, Kavajë, nga shërbimet e Policisë Kufitare, Spille, dhe vrojtuesi i plazhit iu dha ndihma e parë një 10-vjeçari, pushues në plazhin Spille, pasi rrezikonte të mbytej.

Shërbimet e Policisë Kufitare që ishin në patrullim në bashkëpunim me vrojtuesin e plazhit kanë konstatuar, në momentet e para, 10-vjeçarin që kishte pirë shumë ujë dhe si pasojë e rrezikut për mbytje menjëherë i kanë ardhur në ndihmë.

Fëmija-10 vjeçar është transportuar në spitalin Rajonal Kavajë, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën./CNA.al

Lajmet e fundit nga