Mungesa e pushuesve/ Autostrada drejt Vlorës e boshatisur për fundjavë

22 Korrik 2022, 18:11, Sociale CNA
Mungesa e pushuesve/ Autostrada drejt Vlorës e boshatisur për
Foto nga autostrada e Vlorës

Jemi në mesin e sezonit turistik dhe ishim mësuar që në fundjavë rrugët që të dërgojnë drejt zonave turistike të jenë të mbingarkuara me pushues.

Por duket se gjërat kanë ndryshuar. Këtë fundjave si rrallë herë rruga që të dërgon drejt Vlorës është pothuajse e boshatisur.

Nga foto që ka siguruar CNA.al duket fare qartë që rruga drejt Vlorës është totalist e zbrazët. Kjo dëshmon edhe rënien e numrit të pushuesve dhe turistëve. Në bregdetin shqiptarë mungojnë makinat më traga të huaja, prezenca e të cilave tregon se nuk ka prurje turistësh apo ardhje emigrantësh.

Prej disa javësh është ngritur shqetësimi për numrin e paktë të pushuesve në bregun shqiptarë, por edhe për çmimet larta./CNA.al

Mungesa e pushuesve/ Autostrada drejt Vlorës e boshatisur përMungesa e pushuesve/ Autostrada drejt Vlorës e boshatisur përMungesa e pushuesve/ Autostrada drejt Vlorës e boshatisur për

Lajmet e fundit nga