LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e shiut dhe borës humbasin intensitetin/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

26 Nëntor 2023, 08:09, Sociale CNA
Reshjet e shiut dhe borës humbasin intensitetin/ Parashikimi i motit
Foto ilustruese

Këtë të diel vërehet një përmirësim gradual i kushteve meteorologjike.

Reshjet e shiut dhe të borës humbasin intensitet dhe territor.

Dita e diel parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët, por të ftohtë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme si në vlerat minimale dhe në ato maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -7°C më e ulëta deri në 11°C më e larta në rang territori.

Era do të jetë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8 m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 16 m/sek./ CNA

Lajmet e fundit nga