LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

23 Nëntor 2023, 07:03, Sociale CNA

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e

Këtë të enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtesi mesatare deri në 7 m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 14 m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4 deri 14°C;

në zonat e ulëta 8 deri 23°C;

në zonat bregdetare 9 deri 24°C./ CNA

Lajmet e fundit nga