LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cilat shenja të horoskopit favorizohen këtë javë?

19 Nëntor 2023, 20:57, Sociale CNA

Cilat shenja të horoskopit favorizohen këtë javë?

Sezoni i Akrepit po i vjen fundi dhe ndërkohë një aspekt i fortë i 21 nëntorit mes Marsit në Akrep dhe Plutonit në Bricjap rrit vendosmërinë tonë dhe na ndihmon të ecim përpara në çdo fushë.  Cilat shenja favorizohen nga ky aspekt?

Demi

Në ditët në vijim, Demi do të ketë në duart e tyre një mundësi shumë të rëndësishme në jetën e tyre profesionale: Është koha për të ngulmuar, shtypur butonat e duhur të njerëzve të duhur në vendin e tyre të punës dhe për të bërë ndryshimet që do ta bëjnë më të lehtë për ta bërë punën e vet. Gëzimi që do të marrë Demi do të jetë i dyfishtë, pasi paralelisht me punët e tij profesionale do të ecin edhe dashuria, deri në çfarëdo pike që ai të jetë i gatshëm t'i çojë.

Gaforrja

Psikologjia e Gaforreve përmirësohet dukshëm në ditët në vijim, pasi ata e kuptojnë dhe e pranojnë plotësisht se disa gjëra nuk funksionojnë më ashtu siç do të donin dhe si do t'u shërbenin. Ka ardhur koha për ndryshime të vogla, por të rëndësishme, të cilat do të ndihmojnë si në jetën profesionale ashtu edhe në atë personale. Dhe nëse një Gaforre mendon se është shumë mirë në këmbë, mund të përfitojë nga situata dhe të bëjë një fillim të ri, duke gjetur një punë të re ose duke ndryshuar rolin në atë që tashmë kanë.

Akrepi 

Çështjet personale që i preokupojnë Akrepat dhe për të cilat ata zakonisht vuajnë në heshtje fillojnë të vijnë në një rresht. Jo të gjitha problemet do të zgjidhen brenda pak ditësh, por do të bëhet një fillim i mbarë në këtë drejtim. Në planin profesional, tensionet në vendin e punës do të reduktohen, kështu që puna do të jetë më e lehtë, ndërkohë që edhe Akrepi do të hyjë në një fazë të re socializimi, veçanërisht intensive në funksion të festave.

Bricjapi

Zbulime të ndryshme të këndshme do t'i japin një kuptim të ri fillimit të javës që fillon tani, në kuptimin që Bricjapët do të mësojnë gjëra ose do të konfirmojnë dyshimet që kishin, gjë që do t'i ndihmojë ata të ecin përpara në punën e tyre, ndoshta edhe deri në pikën e arritjes. Ky është pozicioni në të cilin ata e kanë vënë syrin prej disa kohësh. Në lidhjet e tyre të dashurisë, pas ditësh dyshimi dhe tensioni, situata do të qetësohet dhe kështu ata do të mund të shijojnë disa momente të bukura së bashku me partnerin.

Lajmet e fundit nga