LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas shiut, diell/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

27 Shkurt 2023, 08:14, Sociale CNA

Pas shiut, diell/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Orët e para të mëngjesit parashikohet të jenë në dominimin e vranësirave të shumta në pothuajse gjithë vendin tonë, ku vranësirat do të sjellin reshje shiu, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriperëndimore dhe pjesërisht në qendër të Shqipërisë.

Por, në orët në vijim pritet përmirësim gradual i kushteve të motit, duke sjellë dhe ndërprerje të reshjeve në intervale të gjata kohore në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugore duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë.

Moti, e martë, 28 shkurt 2023

Dita e martë pritet të jetë e pasur me lagështirë dhe me vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Parashikohet që gjatë paradites të ketë edhe intervale të shpeshta me kthjellime, të cilat do të jenë më të dukshme në zonat perëndimore.

Por, vranësirat herë pas here, do të pësojnë zhvillime duke sjellë shiu reshje, të cilat më të dukshme pritet të jenë në pjesë e dytë të ditës në pothuajse të gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga